Як захистити пошту від злому?

Як можна гарантувати безпеку особистої і корпоративної електронної пошти? 

Електронна пошта використовується людьми по всьому світу – для відправки особистих листів чи робочої документації. Проте, далеко не кожна людина замислюється над тим, що конфіденційність її інформації знаходиться під загрозою. Адже, отримавши доступ до чужої скриньки, зловмисники можуть проникнути в будь-який додаток, в тому числі онлайн-банкінг, соціальні мережі чи інші сайти. Тож як захистити пошту від злому?

Прості поради для захисту персональних даних 

Перш за все, необхідно використовувати відомі поштові сервіси, такі як Gmail, Outlook, Yahoo Mail, де реалізовані інструменти захисту користувачів. Вони надають можливість увімкнення двофакторної аутентифікації (рідше багатофакторний захист) з ключами безпеки.

Не рекомендується вказувати адресу основної поштової скриньки при реєстрації на сайтах. Так як це збільшить ризик порушення конфіденційності інформації. Натомість, варто завести кілька акаунтів на сервісах електронної пошти. Один буде особистим для листування з друзями і близькими, другий – робочим для відправки документів, третій – для реєстрації на сайтах і сервісах, четвертий – для клієнтів і публікації рекламної продукції. Такий підхід створить певні ускладнення, проте зменшить ризики злому.

Слід також використовувати наскрізне шифрування, особливо при відправці конфіденційних даних. Наполегливо рекомендуємо не передавати власні паролі іншим особам. Навіть на особистому комп’ютері необхідно завжди виходити з облікового запису.

Як можна гарантувати безпеку особистої і корпоративної електронної пошти?

Хмарні платформи і одноразові електронні пошти

Сервіси Gmail і Outlook завоювали мільярди шанувальників по всьому світу. Їх використання інтуїтивно просте та повністю безкоштовне. Крім того, вони надають можливість зберігати дані на хмарних платформах, що є безсумнівною перевагою сьогодення. Адже так можна безпечно переглядати та працювати з документами, таблицями чи іншим контентом з будь-якої точки світу, використовуючи будь-які пристрої. 

Ще один спосіб захисту персональних даних – створення одноразових адрес. Останні являють собою комбінації випадкових символів – букв і цифр. Їх можна застосовувати в процесі реєстрації на сайтах, налаштувавши пересилання на основну поштову скриньку. Найкращий генератор анонімної електронної пошти – Burner Mail. Завдяки цьому сервісу, рекламодавці не можуть відстежувати дії клієнта в мережі. Аналогічні опції мають Apple і Firefox. Досить увімкнути функцію “приховати електронну пошту”, щоб створювалися одноразові “ящики”. Що цікаво, облікові записи в таких сервісах видаляються через 10 хвилин. 

Обираючи безпечний поштовий сервіс, варто звернути увагу на ProtonMail або Lavabit. Перший сервіс простіший в налаштуваннях, доступний в безкоштовному форматі з об’ємом пам’яті в 500 МБ. Другий – потрібно довше налаштовувати для роботи з зовнішнім поштовим клієнтом, але рівень його захисту вищий. 

Відмова від електронної пошти при відправці важливої ​​інформації

Не всі дані потрібно передавати через поштові служби. Якщо необхідно поділитися з певним користувачем конфіденційною інформацією, варто використовувати не електронну пошту, а спеціальну службу обміну повідомленнями з шифруванням. Таким способом можна передавати файли, фотографії, документи, відеозаписи та інший контент.

Наскрізні зашифровані сигнали застосовуються багатьма популярними мессенджерами. Для відправки порівняно невеликих обсягів даних відмінно підійде WhatsApp. Якщо ж потрібно передати великі файли, допоможуть реалізувати задумане WeTransfer Pro і SendAnywhere. Тут для облікових записів доступні запаролені варіанти обміну. Сервіси часто використовуються для відправки файлів між колегами, друзями, родичами. 

Інші способи і засоби захисту пошти від злому

Не існує 100% надійного способу захисту персональних даних електронної пошти. Проте, рекомендуємо використовувати комплексні заходи, що включають в себе: 

– правильний вибір локації сервера; 

– встановлення брандмауера; 

– контроль доступу до комп’ютера або смартфону; 

– застосування шифрування, яке навіть при перехопленні даних не дозволить прочитати вміст; 

– встановлення ефективних антивірусних програм; 

– використання фільтрів для спаму.

Також, для підвищення рівня безпеки рекомендуємо користуватися корпоративною поштою на домені компанії з підключеною послугою “моніторинг і захист 24/7” від Datami.ua. 

Міжмережеві захисні екрани – брандмауери – розроблені спеціально для корпоративних клієнтів. Вони складаються з апаратних і програмних інструментів. Перші захищають одразу всю мережу, другі – встановлюються на кожен ПК окремо. 

Зашифрувати інформацію, що передається, можна різними сервісами. Чудові можливості надаються знаменитим брендом Касперський. Для з’єднання з віддаленими клієнтами слід обов’язково підключати VPN. Користувачам із групи ризику потрібно подбати про захист від DDos-атак. Спаму і фішингу можна уникнути за допомогою багаторівневої системи фільтрів. Їх завдання полягає в перевірці репутації тих серверів, з яких приходять листи. Модулі PGP призначені для шифрування і створення цифрового підпису. На даній технології створюються інструменти для захисту браузерів і поштових клієнтів. Корисними будуть поштові антивіруси, наявні в асортименті, в тому числі у Касперського. 

Електронна пошта істотно спростила життя сучасної людини. Тим не менш, вона може створити чимало незручностей, якщо не подбати про її належний захист. Проте, слідуючи порадам компанії Датамі, ви зможете гарантувати безпеку електронної пошти та персональних даних і запобігти їх злому. 

Сподобалась стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям