Як захистити пошту від зламу?

Як можна забезпечити безпеку особистої і корпоративної електронної пошти 

Електронна пошта використовується людьми по всьому світу – для відправки особистих листів чи робочої документації. Але далеко не кожна людина замислюється про те, що конфіденційність його інформації знаходиться під загрозою. Як саме захистити пошту від злому? Отримавши доступ до чужої скриньки, зловмисники можуть проникнути в будь-який додаток, в тому числі і в онлайн-банкінг, соціальні мережі, на сайти, де ви оформили підписку. Зазвичай ступінь загрози злому електронної пошти залежить від статусу власника. Більш схильні до того, щоб їх зламали – бізнесмени, заможні люди, публічні особи. Як захистити свою конфіденційність?

Прості поради для захисту персональних даних 

По-перше, необхідно використовувати крупні поштові сервіси. Хороші приклади – Gmail, Outlook, Yahoo Mail. Тут з самого початку реалізовані інструменти захисту для користувачів. Останні мають можливість використовувати двофакторну аутентифікацію (рідше багатофакторний захист) з ключами безпеки.

Как защитить почту от взлома

По-друге, не потрібно вказувати адресу основної поштової скриньки при реєстрації на будь-якому сайті. Це збільшить ризик порушення конфіденційності інформації. Варто завести кілька акаунтів на сервісах електронної пошти. Один повинен бути особистим для листування з друзями і близькими, другий – робочим для відправки документів, третій – для реєстрації на сайтах і сервісах, четвертий – для клієнтів і публікації на рекламній продукції. Такий підхід створить певні труднощі, але зменшить ризики.

По-третє, варто використовувати наскрізне шифрування, особливо при відправці конфіденційних даних. Не можна передавати іншим особам паролі. Навіть на особистому комп’ютері необхідно завжди виходити з облікового запису.

 

Переміщення важливих листів в приват

Тим, хто вже активно використовує поштовий сервіс, необхідно перемістити всі найважливіші акаунти в окрему пошту. Потрібно створити окремий обліковий запис. Потім слід змінити на неї «старий ящик»  в соціальних мережах, на торгових сторінках, в банківських додатках, сервісах електронних валют і т. д. Також хорошим рішенням стане переадресація не надто конфіденційних листів на новий акаунт. Не забувайте про безпеку смартфонів, адже більшість користувачів використовує поштовий сервіс на своїх телефонах. 

 

Обираючи безпечний поштовий сервіс, варто звернути увагу на ProtonMail або Lavabit. Перший простіший в налаштуваннях, доступний в безкоштовному форматі з об’ємом пам’яті в 500 МБ. Другий потрібно довше оформляти для роботи з зовнішнім поштовим клієнтом, але рівень його захисту вищий. Можна вибрати один з трьох ступенів. Сервіс є платним. Базовий комплекс послуг обійдеться в 30 доларів. 

Хмарні платформи і одноразові електронні ящики 

Сервіси Gmail і Outlook завоювали мільярди шанувальників по всьому світу. Їх використання повністю безкоштовне. Але це не єдина причина їх популярності. Представлені проекти гранично прості у використанні. Вони посилені комерційними сервісами, наданими за допомогою хмарних платформ. 

 

Ще один спосіб захисту персональних даних – створення одноразових адрес. Останні являють собою комбінації випадкових символів – букв і цифр. Їх можна застосовувати в процесі реєстрації на сайтах, налаштувавши пересилку на основну поштову скриньку. Найкращий генератор анонімної електронної пошти – Burner Mail. Завдяки йому рекламодавці не зможуть відстежувати дії клієнта в мережі. Аналогічні опції мають Apple і Firefox. Досить увімкнути функцію «приховати електронну пошту», щоб створювалися одноразові «ящики». Що цікаво, облікові записи в таких сервісах видаляються через 10 хвилин. 

Відмова від електронної пошти при відправці важливої ​​інформації

Не всі дані потрібно передавати через поштові служби. Якщо необхідно поділитися з певним користувачем конфіденційною інформацією, варто використовувати не електронну пошту, а спеціальну службу обміну повідомленнями з шифруванням повідомлень. Таким способом можна передавати файли, фотографії, документи, відеозаписи та інший контент.

Наскрізні зашифровані сигнали застосовуються багатьма популярними мессенджерами. Для відправки порівняно невеликих обсягів даних відмінно підійде WhatsApp. Якщо ж потрібно передати великі файли, допоможуть реалізувати задумане WeTransfer Pro і SendAnywhere. Тут для облікових записів доступні запаролені варіанти обміну. Сервіси часто використовуються для відправки файлів між колегами, друзями, родичами. 

Інші способи і засоби захистити пошту від злому

Не існує 100%-во надійного способу захисту персональних даних в електронній пошті. Бажано використовувати комплексні заходи, що включають в себе: 

– правильний вибір локації сервера; 

– установку брандмауера; 

– контроль доступу до комп’ютера або смартфону; 

– застосування вищезгаданого шифрування, яке навіть при перехопленні даних не дозволить прочитати вміст; 

– установку ефективних антивірусних програм; 

– використання фільтрів для спаму.

Також, для підвищення рівня безпеки – використання корпоративної пошти на домені компанії з підключеною послугою «моніторинг і захист 24/7» від Datami.ua. 

 

Міжмережеві захисні екрани – брандмауери – розроблені спеціально для корпоративних клієнтів. Вони складаються з апаратних і програмних інструментів. Перші захищають одразу всю мережу, другі встановлюються на кожен ПК окремо. 

 

Зашифрувати інформацію, що передається можна різними сервісами. Чудові можливості надаються знаменитим брендом Касперський. Для з’єднання з віддаленими клієнтами варто обов’язково підключати VPN. Користувачам із групи ризику потрібно подбати про захист від DDos-атак. Спаму і фішингу можна уникнути за допомогою багаторівневої системи фільтрів. Їх завдання полягає в перевірці репутації тих серверів, з яких приходять листи. Модулі PGP призначені для шифрування і створення цифрового підпису. На даній технології створюються інструменти для захисту браузерів і поштових клієнтів. Корисними будуть поштові антивіруси, наявні в асортименті, в тому числі у Касперського. 

 

Електронна пошта істотно спростила життя сучасної людини. Але вона може створити чимало проблем, якщо не подбати про її належний захист. Як це зробити, кожен вирішує сам, можливостей існує досить.

 

Сподобалась стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям