Рейтинг — ТОП безпечних браузерів з VPN

ТОП рейтинг безпечних браузерів

Безпека і конфіденційність користувачів в Інтернеті були двома основними речами, які часто обговорювались у 2019 році. Постійне зростання і розвиток кіберзлочинності, витоку даних та несанкціонованих випадків відстеження даних змушує користувачів мережі турбуватися про безпеку все частіше і частіше. Розуміючи, що браузер — це інструмент, який ми щодня використовуємо для відвідування сторінок і сайтів — для веб-серфінгу, ми вирішили розібратися в понятті «найбезпечніший браузер».

Сьогодні у користувачів є досить широкий вибір браузерів. Можна знайти як популярні браузери, так і не дуже. Якийсь обіцяє кращий перегляд і швидкість роботи, якийсь — підвищену конфіденційність, персоналізовані результати пошуку та багато різних інших функцій. Браузери давно ведуть війну за користувача, пропонуючи ті чи інші «смачні» функції, які, як вони вважають, можуть зацікавити користувачів. Хоча з точки зору користувачів мало що можна зробити, коли справа доходить до масового витоку даних, які відбулися в First American, TrueDialog, MyFitnessPal і багатьох інших відомих компаніях; правильний браузер може визначити чи інфіковані ви шкідливим ПЗ, а також впізнати шахрайство з боку дійових осіб. Сьогодні користувач обізнаний вже не так, як це було 20 років тому, коли був тільки один Internet Explorer і практично не було вибору — всі користувалися одним доступним браузером. Мало хто пам’ятає, що були ще й WorldWideWeb, Nexus, Mosaic і Netscape Navigator.

ТОП рейтинг безпечних браузерів з VPN

У 2020 році Інтернет насичений величезною кількістю нових технологій і сама IT-структура вже пронизана штучним інтелектом, пристроями IoT, 5G і хмарами для розрахунків. Ці технології не так часто сьогодні впливають на Інтернет-серфінг користувача, проте сильно впливають на вразливості браузерів, які виступають головними воротами споживання інформації, особливо якщо говорити про передачу конфіденційних даних.

2020 рік та його непередбачуваність в кіберзлочинності

Останні події 2020 року показали наскільки не готовий користувач до нової реальності, вселяючи величезну кількість невпевненості в завтрашньому дні. Особливо пандемія Covid-19, яка змусила величезну кількість населення планети обмежити своє пересування і сидіти вдома, побоюючись за своє життя і життя своїх близьких. Уже ця ситуація збільшила кількість споживаного трафіку на 30% по всьому світу. Усі почали споживати набагато більше інформації і новин. Багато компаній, пов’язаних з Інтернет-послугами отримали в цей період надприбутки. Все це не пройшло непоміченим серед фахівців з кібербезпеки, які попереджали всіх про нові загрози, що виникнуть у зв’язку з пандемією: це і додатки про коронавірус, які активно стежать за користувачем; спам-повідомлення про covid-19, заражені вірусами-вимагачами й підроблені фейковими новинами та ін.

Крім файлів cookie, які збирають багато даних для використання в комерційних цілях, все більше і більше небезпек виникають через звичайне масове державне шпигування за своїми ж громадянами. Одні користувачі налаштовані вкрай негативно проти шпигунства за ними, інші зовсім не проти. Але факт залишається фактом — програми розроблені для захисту населення від поширення вірусу, але, на жаль, ці додатки далеко не ідеальні і часто держави не здатні приділити достатньо уваги кібербезпеці своїх власних розробок, від чого згодом страждають звичайні громадяни. Така реальність.

Нижче ми розглянемо список найпопулярніших браузерів і спробуємо зрозуміти, які вони по співвідношенню безпеки і продуктивності.

Будемо шукати ТОП найбільш захищених браузерів.

Одна з головних задач при використанні веб-браузера — забезпечення анонімності та конфіденційності.

Початок 2020 року спонукав окремих експертів з кібербезпеки надати людям максимально безпечні приватні (не надто популярні) браузери, які можуть допомогти зберігати їхні дані під надійним захистом самого браузера. Такі браузери здатні приховувати Вашу IP-адресу, шифрувати з’єднання і використовувати VPN з’єднання.

Google Chrome забезпечує високий захист від шкідливих сайтів, водночас — бореться з конфіденційністю користувачів

У 2019 Google Chrome відсвяткував свою 11 річницю. Станом на вересень 2019 року, 63,4% Інтернет-користувачів регулярно вибирають його для перегляду веб-сторінок. Хоча це всього лише два відсотки зростання в порівнянні з минулим роком, та це все ще зростання з точки зору самого Google.

Безпека Google Chrome

Немає сумнівів, що зручна функціональність і високий рівень безпеки забезпечили успіх цього браузера, який в 2019 році представив кілька оновлень, що зробили браузер швидшим, легшим і ще більш безпечним. Наприклад, з випуском Chrome 76.10 в грудні 2019 року, користувачі можуть отримувати попередження, якщо їхні паролі будуть виявлені в списках і базах, раніше зламаних хакерами і виставлених в загальний доступ.

Сам Chrome гарантує, що його можна вважати найбезпечнішим браузером, завдяки своїм трьом функціям:

  • безпечний перегляд сторінки, який попереджає про можливі загрози при відкритті фішингового або шкідливого веб-сайту;
  • режим пісочниці, який надає додатковий рівень захисту і запобігає автоматичному встановленню шкідливих програм (особливо в фоновому режимі);
  • автоматичні оновлення, що дозволяють автоматично встановлювати всі оновлення і усувати недоліки безпеки;
  • – простий спосіб керувати ярликами і можливість отримувати відповіді;
  • унікальні паролі генеруються і зберігаються у веб-браузері автоматично;
  • – браузер має режим інкогніто і пропонує налаштування параметрів конфіденційності вручну. Але водночас Google інструмент відстеження кроків та кліків кожного користувача все ще викликає занепокоєння і побоювання щодо конфіденційності. Тому, навіть якщо Chrome і вважається одним з найбезпечніших веб-браузерів, його відстеження даних і можливості їх використання є найбільшим недоліком.

Firefox не забуває про безпеку своїх користувачів

Mozilla Firefox був одним з найближчих конкурентів Google Chrome і в цей час займає близько 4,5% частки світового ринку браузерів. Незважаючи на це, на браузер варто звернути увагу, оскільки його розробники постійно стежать за поліпшеннями, оновленнями безпеки і новими функціями.

Безпека Mozilla Firefox

Ще у 2017 році версія Mozilla Quantum містила такі можливості:

  • Linux Sandboxing, який запобігає спробам злому;
  • – захист від стеження, який блокує компоненти відстеження на відвідуваних користувачем веб-сайтах;
  • – покращений центр управління, що дозволяє отримувати доступ до численних параметрів і налаштовувати їх для забезпечення найбільш безпечних і приватних сеансів перегляду, які може запропонувати браузер;
  • Contextual Feature Recommender (CFR) — система, яка рекомендує доповнення та функції, що опираються на досвід перегляду контенту користувача;
  • – поліпшений захист від стеження, який повністю вимикає стеження та ідентифікується як «трекери»;
  • – Firefox Monitor попереджає жертву, якщо його електронна пошта була замішана в порушенні.

Намагаючись стати найбезпечнішим браузером, розробники також часто надають оновлення та виправлення для системи безпеки. В останньому оновленні вони виправили численні вразливості системи безпеки, в тому числі недоліки, які дозволяли підробляти атаки або використовувати довільний код. В останній версії Firefox 72.0.1, розробники приділили особливу увагу конфіденційності користувачів.

Остання версія Firefox також позбулася настирливих спливаючих повідомлень, які пропонують отримувати оновлення з відвіданого сайту прямо на своїх екранах — ця функція часто використовувалася зловмисниками, що поширюють віруси через push-повідомлення, такі як Roboverify.xyz.

Opera з вбудованим VPN

Opera — ще один браузер в списку «найбезпечніших браузерів». З 2016 настільна версія цього браузера на базі Chromium включала вбудований блок реклами. Однак ця функція блокування реклами за замовчуванням зазвичай відключена і користувачі повинні включити її вручну в налаштуваннях.

Безпека браузера Opera з VPN

У 2015 році Opera придбала північноамериканська компанія SurfEasy, яка спеціалізується на конфіденційності даних в Інтернеті. Таким чином, Opera змогла запропонувати кращу конфіденційність користувачів, додавши вбудовану віртуальну приватну мережу — VPN. Правда цей VPN надає тільки випадкові розташування в Європі, Америці та Азії і ви не можете самостійно обрати країну, через яку хочете під’єднатися. Але це не дуже погано позначилося на VPN, враховуючи, що вона має необмежену швидкість передачі даних і є повністю безкоштовною.

Інші функції безпеки, які надаються розробником:

  • – значки безпеки пропонують перевірену інформацію про сторінку;
  • захист від шахрайства і шкідливих програм — попереджає про сайти, що становлять потенційну небезпеку;
  • – блок реклами працює як будь-який інший сторонній додаток, що дозволяє блокувати рекламу та майнери криптовалюти.

Підсумовуючи, браузер володіє досить суттєвою перевагою: ви можете уникнути сторонньої реклами, яка може містити шкідливі процеси й анонімний доступ до певних сайтів. Однак сам браузер збирає деяку інформацію про користувачів і може ділитися нею з довіреними партнерами та компаніями.

Internet Explorer продовжує покращувати безпеку

У 2012 році Internet Explorer був найпопулярнішим браузером у світі. Однак, він завжди був відомим через свої проблеми безпеки. Декілька років назад повідомлялось, що Internet Explorer має найвищий рівень проникнення шкідливих програм, тому він не рекомендується до використання як безпечний браузер у 2020 році. На жаль, і досі 2,2% користувачів покладаються на ІЕ та використовують його в якості основної пошукової системи.

Безпека браузера Internet Explorer

Тим, хто досі знаходиться в цьому браузері, варто знати, що у 2016 році Microsoft завершила оновлення та виправлення для всіх версій свого браузера (окрім ІЕ 11). Однак компанія поспішила виправити недолік CVE-2018-8653, який також відомий як вразливість, що призводить до пошкодження пам’яті у двигуні скриптів. З його допомогою зловмисники могли створювати шкідливі сайти, що використовуються для запуску цільових атак. Враховуючи, що існує багато вразливостей, які ще не були виявлені, цей браузер — далеко не найкращий вибір для щоденного захисту вашої конфіденційності та безпеки.

Цікавим фактом є те, що Microsoft і досі пропонує оновлення щонайменше кожні 30 днів. Він дає можливість додавати розширення в чорний список та має функцію «не відстежувати», щоб блокувати сайти зі збором інформації про вас. ІЕ, як і Google Chrome, був розкритикований за відстеження даних користувачів. Мабуть, Microsoft хоче знати про своїх клієнтів більше, ніж вони хотіли б поділитися з ним.

Microsoft Edge — найкращий браузер в блокуванні фішингових сайтів у 2018 році

Microsoft Edge був представлений Інтернет-спільноті разом з Windows 10 як браузер за замовчуванням. Він подає себе як більш безпечну версію Chrome і пропонує багато переваг. В грудні 2018 року його розробники оголосили про запуск браузера на основі Chromium, який вони збирались використати для покращення браузера і забезпечення більшої сумісності для своїх клієнтів. Однак, в Інтернеті велись численні дискусії про те, чи не стане Edge ще одним Chrome, що базуватиметься на тому ж коді.

Безпека браузера Microsoft Edge

Існує багато думок, які підтримують Microsoft Edge і вважають його одним з найбезпечніших способів веб-серфінгу. Наприклад, Рада з сертифікації назвала Edge найшвидшим і найбезпечнішим браузером на ринку. За її словами, основною проблемою у 2020 році будуть зашифровані фішингові сайти, які можна сплутати з реальними. Під час тестування Microsoft Edge і справді блокував найбільшу кількість фішингових сайтів. В цьому йому допомагали наступні функції:

  • технологія Microsoft Defender SmartScreen — виявляє фішингові та шкідливі сайти краще, ніж Chrome чи Firefox;
  • технологія пісочниці — використовується для поділу запущених програм для запобігання вразливостей;
  • функція керування паролями — працює разом з системою безпеки Windows 10 Passport.

Microsoft Edge також отримує автоматичні оновлення через службу Windows Update

Однак користувачі, які відключили автоматичні оновлення Windows 10, не можуть отримати останні виправлення безпеки та виправлення вразливостей для браузера. Говорячи про захист конфіденційності, Edge включає функцію «не відстежувати». Однак, більшість сайтів ігнорують ці запити.  Браузер також підтримує режим перегляду In Private, який не відстежує історію переглядів, файли cookie та тимчасові файли.

Браузер Microsoft також має ще одну перевагу, пов’язану з конфіденційністю, де він перевершує Google Chrome і може допомогти йому стати найбезпечнішим веб-браузером — компанія не отримує доходу від продажу цільової реклами.

Safari — зручні параметри безпечного перегляду

Вже понад десять років користувачі MacOS використовують Safari, попередньо встановлений на їх пристроях MacOS та iOS. Чи може він бути найбезпечнішим браузером 2020 року? Фактично, в порівнянні з іншими популярними веб-браузерами, Safari має більше вразливостей і помилок, які можуть бути використані зловмисниками. Крім того, оскільки Safari використовує власний механізм WebKit, він забороняє розширення блокування реклами, такі як Ublock ще з початку 2018 року.  Через це багато розробників навіть припинили випускати свої продукти для Safari.
Безпека браузера Safari
Проте, Apple продовжує працювати над своїм браузером.

Safari 13 був випущений у вересні 2019 року і містив у собі такі функції безпеки, як запит користувачів на зміну слабких паролів, функцію «підписати з Apple», підтримку аутентифікації за допомогою ключа безпеки FIDO2 USB, а також інші покращення безпеки й стабільності.

Браузер містить корисні заходи конфіденційності та безпеки для захисту користувачів від кіберзагроз:

  • – інтелектуальне запобігання відстеження — дозволяє ідентифікувати рекламодавців і запобігати міжсайтовому відстеженню;
  • – вбудована пісочниця для сайту — допомагає виявити шкідливі коди й уникнути проникнення шкідливих програм;
  • – попередження про шкідливі сайти — відображається перед відвідуванням потенційно небезпечного або зараженого веб-сайту;
  • – функція приватного перегляду — запобігає збору і зберіганню інформації, пов’язаної з переглядом.

Крім того, Safari пропонує широкий спектр налаштувань безпеки та конфіденційності, допомагаючи при цьому відключити розташування і включити функцію «попросити сайти не відстежувати мене». Однак для забезпечення максимальної безпеки потрібно не забувати обирати необхідні параметри, наприклад такі як відключити Java, блокувати файли cookie та інші.

Epic Privacy Browser вимикає служби Google

Epic Privacy Browser від Hidden Reflex заснований на проєкті з відкритим вихідним кодом Chromium — так само як Google Chrome. Однак головна його відмінність в тому, що Epic відключив і видалив всі сервіси Google. Тому пошуковий гігант не може відстежувати дії користувачів (якщо ви не ввійдете в Gmail).

Безпека браузера Epic Privacy Browser

Основна причина включення Epic в список найбезпечніших браузерів полягає в тому, що браузер працює тільки в режимі приватного перегляду (режим інкогніто) і за замовчуванням має функцію «не відстежувати».

Після кожного сеансу перегляду файли cookie, трекери і дані, пов’язані з пошуком, видаляються.  Крім того, браузер дозволяє вмикати зашифрований проксі-сервер, який може захистити вас від розкриття IP-адреси чи іншої інформації від кого-небудь в Інтернеті.

Якщо існує така можливість, то Epic використовує з’єднання SSL, захищає загальнодоступні з’єднання Wi-Fi і включає вбудований блокувальник реклами. Крім того, програма не збирає ніякої інформації про користувачів. Єдина інформація, яка їх цікавить, — це IP-адреса «для того, щоб отримати географічно релевантні результати пошуку».

Однак одним з основних недоліків є те, що цей браузер не дозволяє інсталювати доповнення.

Компанія стверджує, що розширення є одним з найнебезпечніших компонентів, які ставлять під загрозу конфіденційність користувачів. Тому вони підтримують тільки кілька доповнень, яким можна довіряти. І навіть користування сайтами Cloudflare не надасть Вам 100% захисту від кібератак.

Comodo Dragon Internet Browser як Chrome, але більш безпечний

Як і Epic Privacy Browser, Comodo Dragon заснований на проєкті Chromium. Браузер вміщує всі функції Chrome, але забезпечує кращу безпеку і конфіденційність при перегляді веб-сторінок. Тому, якщо ви не великий шанувальник Chrome і віддаєте перевагу Mozilla, то можете вибрати версію Comodo Ice Dragon в якості найбільш безпечного браузера.

Безпека браузера Comodo Dragon Internet Browser

Основною перевагою браузера є:

  • – технологія перевірки домену, яка ідентифікує безпечні сертифікати SSL;
  • – блокування куків та інших технологій відстеження;
  • – зупинка відстеження завантаження браузера.

Крім того, браузер підтримує модулі, що під’єднуються і налаштування, які роблять його більш зручним у використанні. Однак браузер має один істотний недолік. Він сумісний тільки із старими версіями ОС Windows, включаючи Windows 8, 7, Vista і XP.

Браузер Tor пропонує кращу анонімність

Веб-браузер Tor, як відомо, використовувався хакерами. Однак це не означає, що в цьому є щось неясне або небезпечне. Це найбезпечніша пошукова система, яка в цей час доступна безкоштовно, тому ми повинні представити її як один з найбезпечніших браузерів.

Безпека браузера Tor

Усім проєктом Tor керують волонтери й призначений він для того, щоб користувачі мережі могли переглядати Інтернет анонімно. Програма приховує IP-адреси, місце розташування, інформацію, пов’язану з переглядом, і використовує кілька рівнів шифрування, щоб ніхто не міг бачити ваші дії в Інтернеті. Однак це не VPN.

Браузер заснований на Firefox. Він використовує з’єднання HTTPS, дозволяє отримувати доступ до заблокованих веб-сайтів і навіть відвідувати веб-сайти темного Інтернету. Однак ми не рекомендуємо використовувати цю функцію, оскільки темна мережа заповнена небезпечним і часто незаконним контентом.

Недоліки Tor включають в себе погану продуктивність, незручність і дещо складне використання. Крім того, браузер перестає працювати, коли мова йде про потокову або торрент-активність, яка може навіть розкрити вашу оригінальну IP-адресу.  Хоча Інтернет-провайдер і уряд не можуть бачити, що ви робите з Tor, ці організації знають, що ви його використовуєте, і це може викликати деякі підозри й небажану увагу відділів з кібербезпеки на рівні держави, навіть якщо браузер використовується для відвідування законних веб-сайтів.

Висновки (ТОП рейтингу безпечних браузерів)

Стаття розкриває головний факт — жоден з перерахованих браузерів не ідеальний. Хоча деякі з них забезпечують максимальний захист від шкідливих програм, інші надають найкращі налаштування конфіденційності і можуть легко допомогти вам стати анонімним в Інтернеті. Однак вони можуть бути не дуже зручними у використанні.

Наш топ-5 браузерів, заснований на аналізі вище:

  • – Mozilla Firefox
  • – Opera
  • – Google Chrome
  • – Tor
  • – Microsoft Edge

В цій статті ми не розглядали інші браузери, які не можуть похвалитися хорошим захистом конфіденційності або безпеки, такі як Vivaldi, Yandex Browser та інші. Про них ми можливо поговоримо в інших статтях.

Firefox перемагає через особливу ​​увагу до конфіденційності користувачів. Однак, ви завжди повинні обирати браузер, виходячи зі своїх переваг — подумайте, скільки особистої інформації ви готові розкрити розробникам, Google або третім особам, чи не заперечуєте Ви проти перегляду персоналізованої реклами під час перегляду і так далі. Всі згадані браузери можуть забезпечити захист від кіберзлочинців, хоча майте на увазі, що жоден браузер не ідеальний. І не забувайте про прості речі, такі як — багатофакторна ідентифікація MFA, які можуть допомогти посилити Вашу безпеку в мережі.

Сподобалась стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям