Як захистити власні соціальні мережі?

Останнім часом злом облікових записів в соціальних мережах став дуже поширеною проблемою. Люди в сучасному світі побоюються одного і того ж порушення конфіденційності. Виникає питання: як дізнатися, що вас зламали, і як від цього захиститися? У наших експертів з Datami є відповіді на ці питання.

Чому злом облікового запису це небезпечно?

Как защитить свои соцсети от взлома?

Облікові записи соціальних мереж містять чимало важливих особистих даних. Люди часто надсилають одне одному номери банківських карток чи іншу приватну інформацію. Хакери можуть легко знайти цю інформацію і використати у своїх інтересах. І справа не тільки у банківській картці всі дані, що передаються через Інтернет, включаючи особисті повідомлення та фотографії, можуть бути під загрозою. Тобто, будь-яка інформація може стати засобом шантажу.

Як дізнатися, що мене зламали?

Електронний лист про зміну інформації для входу в систему

При зміні паролю користувачу автоматично приходить електронний лист. Якщо ви отримали таке повідомлення, але нічого не змінювали, то це перший тривожний сигнал до того, що акаунт зламали.

Вхід в обліковий запис з дивного місця розташування

В наш час майже кожна соціальна мережа дає своїм користувачам можливість побачити, звідки вони увійшли в систему. Отже, якщо користувач з України отримує повідомлення про підозрілий вхід в систему з США – це може свідчити про злом.

Відсутність доступу до акаунту

Іноді не вдається авторизуватися у власному акаунті. Ймовірно, перша думка, що виникає в такій ситуації – невірний пароль. Однак причиною може бути злам особистого акаунту.

Підписка на невідомих людей

Ви помітили, що підписалися на велику кількість людей без вашого відома? Деякі шкідливі програми могли зламати ваші соціальні мережі і підписати вас на ботів та підозрілі акаунти.

Спам або дивна реклама

Часто в Facebook або Instagram можна спостерігати дивні спливаючі повідомлення або рекламу, а на електронній пошті – багато спаму. Це також може означати спробу злому вашого акаунту. 

Публікація незрозумілих постів

Одного разу ви прокидаєтеся і бачите, що в Instagram (або будь-якій іншій соціальній мережі) з’явилися пости, які ви не публікували. Це явна ознака того, що акаунт був зламаний.

Повідомлення друзям без фактичної їх відправки

Час від часу потрібно перевіряти і надіслані повідомлення. Адже умілі хакери можуть отримати доступ до чужого акаунту або електронної пошти і розповсюджувати спам. Ось чому перевірка відправлених повідомлень, а також видалених, може допомогти зрозуміти, що ви піддалися атаці.

Що робити якщо мене зламали?

Зміна паролю

Перше, що потрібно зробити, це повністю змінити пароль. Таким чином ви зможете мінімізувати шкоду, якої могли б завдати хакери, адже якщо пароль буде змінено, їм доведеться знову зламувати акаунт. Якщо ви отримаєте доступ до облікового запису, то матимете можливість зробити соціальні мережі знову безпечними. Крім того, варто повідомити друзів і родину про те, що обліковий запис міг бути зламаним. Таким чином, вони не будуть реагувати на підозрілі електронні листи або повідомлення від вас.І так можна зупинити ланцюжок злому, адже часто саме вірусний контент, що міститься в повідомленнях стає причиною проблем.

Також необхідно перевірити чи використовувався зламаний пароль для входу в інші облікові записи. Якщо так – рекомендуємо замінити його. Хакер може легко використати вашу електронну пошту та відомий йому пароль і спробувати увійти в облікові записи соціальних мереж, Google, LinkedIn або інші. 

Увімкнення двофакторної аутентифікації

Багатофакторна аутентифікація допоможе захистити акаунт. Як це працює? Система роботи така: перший крок увійти в соціальну мережу з ім’ям користувача і паролем, другий – отримати повідомлення з пін-кодом на телефон, а третій – заповнити відповідну строку отриманим кодом. І лише після цього можна увійти в обліковий запис.

Іноді, замість повідомлення на телефон використовується: 

– відповідь на секретне питання; 

– відбиток пальця;

– FaceID.

Перевірка дозволів облікового запису та обмеження доступу до зовнішніх додатків

Потрібно зайти в налаштування та перевірити доступи і права, якими володіють різноманітні програми. Також варто знайти підозрілі дозволи та додатки облікового запису, вимкнути або взагалі видалити їх.

Звернення в службу підтримки облікового запису

Незалежно від того, яка соцмережа була зламана, варто звернутися в службу підтримки облікового запису, наприклад, в Facebook або Instagram. Ось посилання на центри допомоги найпопулярніших соціальних мереж:

– Facebook Help Page

– Twitter Help Center

– Instagram Help Page

– LinkedIn Report

– Telegram Support Page

Перевірка налаштувань

Варто уважно переглянути інформацію, що доступна в акаунті, включаючи особисті дані. Адже існує велика ймовірність того, що після злому, кіберзлочинець змінить налаштування, адресу електронної пошти або щось ще.

Як я можу захистити соціальні мережі від злому?

Повна безпека облікового запису і даних досить реальна задача. Ось кілька правил, яких слід дотримуватися:

– Не варто відкривати підозрілі повідомлення, електронні листи або переходити за посиланнями (навіть якщо вони були надіслані людиною, котрій ви довіряєте) вони можуть містити шкідливі програми.

– Якщо ви отримали щось підозріле від знайомих людей, краще написати текстове повідомлення або зателефонувати їм, щоб перевірити, чи справді вони надсилали ці повідомлення.

– Створюйте надійні паролі – робіть їх довгими, використовуйте великі та малі літери, цифри і символи. Також рекомендуємо використовувати LastPass, адже це надійний менеджер паролів.

– Не використовуйте один пароль для різних акаунтів.

– Користуйтеся багатофакторною аутентифікацією всюди, де це можливо.

– Не рекомендується входити в акаунти через загальнодоступний Wi-Fi. Якщо таки доведеться – обов’язково використовуйте VPN.

– Завжди оновлюйте свої додатки, адже хакеру набагато простіше зламати застарілий додаток. Кожне оновлення – це виправлення вразливостей і зламати акаунт стає складніше.

  • У сучасному цифровому світі багато небезпек. Водночас існує безліч можливостей захистити себе і свою особисту інформацію. Ми в Datami сподіваємося, що допомогли розібратися в основних способах захисту соціальних мереж. І тепер ви знаєте, що потрібно робити у випадку злому.
Сподобалась стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям