Хто такий “фахівець з кіберзахисту” і чи потрібен він моєму бізнесу?

Кібербезпека – це стан або процес захисту і відновлення мереж, пристроїв та програм від будь-якого типу кібератак.

Кібератаки – ризик для компаній, окремих працівників і навіть людей, що користуються Інтернетом в особистих цілях. 

Будь-яка людина може стати жертвою хакера. Кіберзлочинці зазвичай хочуть отримати важливу інформацію і вимагають гроші шляхом шантажу. В результаті вони можуть зруйнувати організації, підприємства та навіть корпорації.

Як від цього захиститися? Перш за все, ваша компанія має бути оснащена надійною системою кібербезпеки з різними рівнями захисту. Але чи достатньо цього? Мабуть, ні. 

Адже саме жива людина керує усіма цифровими технологіями і виступає так званим “мозковим центром” захисту даних в кіберпросторі.

Хто такий фахівець з кібербезпеки?

Фахівці з мережевої безпеки, або фахівці з кібербезпеки, відіграють справді важливу роль в забезпеченні захисту даних та інформації. Вони спостерігають, досліджують, розпізнають, а головне – реагують на проблеми кібербезпеки і цим самим допомагають компаніям покращити робочий процес.

Експерти шукають слабкі місця в обладнанні та програмуванні. Вони спостерігають за будь-якими нападами і небезпечними ситуаціями. Спеціаліст з кібербезпеки вміє розпізнавати спробу злому і якомога швидше усувати її. Він включає брандмауери в мережеві структури. Фахівці з мережевої безпеки перевіряють її на предмет будь-яких нерегулярних дій. Вони аналізують і оцінюють процедури та протоколи безпеки.

Хто такий "фахівець з кіберзахисту" і чи потрібен він моєму бізнесу?

Спеціаліст з безпеки розробляє нові рівні “страхування”, захисту і оновлення структури безпеки. Крім того, він перевіряє здатність системи протистояти небезпекам.

Експерт постійно досліджує нові технології, шаблони і стратегії. Саме фахівець з кібербезпеки створює і реалізує принципи, правила і стратегії безпеки даних. Він працює над цілями компанії у сфері цифрового захисту та піклується про їх дотримання. 

Чому варто найняти фахівця з кібербезпеки?

У 21 столітті витік інформації не є новиною. Організації та уряди роблять все можливе, щоб убезпечити себе. Компаніям і підприємствам також варто попіклуватися про кібербезпеку та найняти фахівця у цій сфері. Отже, які переваги найму фахівця з кібербезпеки?

Інфраструктура компанії

В першу чергу, фахівець з ІТ-безпеки – людина, яка створює і впроваджує протоколи безпеки всередині компанії. Це включає в себе контроль доступної для клієнтів інформації; введення паролів і логінів; турботу про брандмауери. Він вибирає, які сайти відкрити для співробітників, а які заблокувати. А також, експерт з кіберзахисту знає усіх працівників компанії, і якщо стався витік – може швидко дізнатися, хто за нього відповідальний.

Убезпечення даних компанії від зловмисників

Одна з основних цілей фахівця з кібербезпеки – захистити дані та важливу інформацію компанії. Цих експертів можна розглядати як «охоронців» даних, оскільки вони: відстежують інформацію всередині компанії; перевіряють, як вона використовується; дізнаються хто її використовує; запобігають витоку даних і т. д.

Чому це так важливо? Усі світові компанії працюють з людьми, конфіденційною та особистою інформацією – адресами електронної пошти, іменами та прізвищами, домашніми адресами, номерами телефонів та ін. Витік такої інформації може призвести навіть до загрози особистому життю співробітників і клієнтів.

Гарантія безпеки користувачів

В наш час компанії віддають перевагу найму віддалених працівників. Проте, в мережі зустрічається багато інформації про витік даних з компаній саме через дистанційних або позаштатних співробітників.

Найм кіберфахівця для роботи на постійній основі не тільки захищає компанію від онлайн-загроз, а й фізично зсередини.

Допомога менеджменту

Компанії постійно наймають і звільняють людей. Всі вони володіють доступом до логінів і паролів для роботи. І, було б набагато простіше доручити завдання контролю таких даних фахівцеві з кібербезпеки. Цей співробітник може допомогти керівництву у формуванні принципів щодо використання мережі, звітів про дані, інформаційного потоку і т. д. Це означає, що найм кіберфахівця не тільки допоможе захистити компанію від зловмисників, а й спростить систему керування офісною мережею.

Чому це так важливо?

Мережева безпека включає в себе все, що пов’язано із захистом даних, особистої інформації, паролів і логінів, інтелектуальної власності, банківських рахунків від крадіжки і використання на шкоду людям.

Через загальну доступність інформації, сьогодні збільшується ризик втрати мережевого захисту. Отже, кібербезпека, у міру поширення мережі Інтернет, стає все більш і більш важливою.

Хто такий "фахівець з кіберзахисту" і чи потрібен він моєму бізнесу?

В даний час, Інтернет – це феноменальне місце, де можна робити все, що завгодно – від публікації фотографій до ведення власної справи. З іншого боку, існує загроза потрапити під вплив кіберзлочинності. Адже такий вид злочинів стрімко розвивається: цифрові правопорушники використовують вдосконалені стратегії і технології для нападів або саботажу організацій по всьому світу. Кіберзлочини можуть бути настільки масштабними, що можуть знищити те, над чим люди працювали роками. 

Ось чому кожному бізнесу потрібен фахівець з кіберзахисту – щоб довірити дані надійному “охоронцю”, який буде стежити за дотриманням усіх стандартів кібербезпеки в компанії. 

Сподобалась стаття?
Розкажіть про неї своїм друзям