Аналіз загроз в кібербезпеці.
Більшості компаній потрібно більше шести місяців для виявлення витоків даних, включаючи такі гучні імена, як Facebook, Capital One і Equifax. Проте, понад 77% організацій не мають будь-якої форми реагування (аналіз загроз в кібербезпеці) на загрози або жодного плану реагування на інциденти в області кібербезпеки, хоча більше 54% компаній вже піддавалися атакам в минулому році (згідно зі звітом компаній на зарубіжному ринку ).
То чому ж інформація про загрози така важлива для вашого бізнесу в 2020 році? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні і максимально просто дати рекомендації.
Що таке аналіз загроз?
Інформація про погрози (кіберзагрози) – це термін, який використовується для опису практики збору даних для інформування організації про можливі загрози безпеки (кібербезпеки).
Ви можете використовувати аналіз загроз для збору інформації про будь-які онлайн-атаки, які раніше могли статися, відбуваються зараз або можуть статися в компанії в майбутньому.
Використовуючи аналіз загроз, можна краще зрозуміти потенційні уразливості і, отже, розставити пріоритети в методах безпеки, щоб уникнути і зменшити вплив загрози.
Дані про загрози можна розділити на дві групи: внутрішні і зовнішні.
Внутрішня розвідка загроз розглядає аналіз даних власної мережі компанії. Ця робота включає в себе такі аспекти, як журнали подій і додатків, журнали DNS, а також інші джерела.
Зовнішня інформація про погрози фокусується на пошуку інформації про загрози з різних зовнішніх джерел. Їх можна знайти в повідомленнях, блогах, публічних новинах або навіть в приватних і комерційних джерелах інформації.
Чому так важливо вивчити питання аналізу загроз?
Коли справа доходить до цифрової безпеки, аналіз загроз є одним з найбільш важливих елементів. Це пов’язано з тим, що він передає необхідну інформацію, необхідну для забезпечення безпеки ІТ-інфраструктури компанії.
За словами Фундери, статистика кіберзагроз приводить компанії до тями і змушує їх зосереджувати свою увагу на питаннях інформаційної безпеки, з якою ми щодня стикаємося в 2020 році:
– 43% кібератак націлені на малий бізнес.
– 60% малих підприємств, які стали жертвами кібератак, виходять з бізнесу протягом шести місяців.
– Кіберзлочинність обходиться малому і середньому бізнесу більш ніж в 2,2 млрд. доларів на рік.
– У минулому році число нових комп’ютерних порушень в сфері малого бізнесу зросло на 424%.
– Охорона здоров’я – одна з галузей, найбільш схильна до кібератак.
– 66% малих підприємств стурбовані або вкрай стурбовані ризиком кібербезпеки. – 14% малих підприємств оцінюють свою здатність знижувати кібер ризики і кібератаки як високоефективні.
– 47% малих підприємств не розуміють, як захистити себе від кібератак.
– 66% малих підприємств найбільше стурбовані компрометацією даних клієнтів і конфіденційністю їх даних.
– 3 з 4 малих підприємств говорять, що у них немає персоналу для вирішення питань інформаційної безпеки. Це 75% від усіх компаній.
– 22% малих підприємств шифрують свої бази даних.
Людський фактор і збій системи складають 52% порушень безпеки даних.
Тобто головною небезпекою і головним ризиком все ще є людина – користувач або співробітник компанії. А також програмне забезпечення, яке часто стає ненадійним за дуже короткий період часу. Навіть якщо існують базові стандартні заходи, цього навряд буде достатньо, щоб ваша команда з безпеки знала останні загрози кібербезпеки. Оскільки характер онлайн-загроз постійно змінюється, моніторинг аналітики загроз має вирішальне значення для будь-якого бізнесу. Саме тому більшість фахівців інформаційної безпеки рекомендують підключати послугу цілодобового моніторингу та аналізу.
Основна причина інформації про загрози полягає в тому, що вона дозволяє експертам з безпеки краще зрозуміти розумовий процес зловмисника. Зібрані дані вказують на методи, тактику і процедури, які використовуються для проведення атаки. По суті, це призводить до поліпшення заходів безпеки, включаючи моніторинг, ідентифікацію, а також час відгуку на ситуацію.
Типи розвідки і аналіз загроз в кібербезпеки:
Існує безліч видів розвідки загроз. Ми розділили їх на три категорії.
Тактичний
Цей тип аналізу загроз зосереджений на тому, що може статися в найближчому майбутньому. Це допомагає командам з безпеки визначити, чи будуть існуючі програми успішно виявляти та уникати загроз. Коли справа доходить до розвідки загроз, тактична розвідка загроз є основною формою, оскільки вона є автоматичною і найпростішою з усіх генерованих. Це дозволяє компаніям визначати, наскільки ймовірно, що вони будуть атаковані, грунтуючись на методах, які використовуються хакерами.
Стратегічний аналіз загроз в кібербезпеки
Стратегічна розвідка загроз використовує дані з відкритих джерел, що означає, що вони можуть бути легко доступні громадськості. Сюди входять національні та місцеві ЗМІ, звіти, рейтинги безпеки, онлайн-активність, онлайн-статті та офіційні документи. Зазвичай він використовується для не технічної аудиторії, включно з членами ради директорів або зацікавлених осіб, і інформує їх про елементи, такі як оцінки безпеки або навіть можливий вплив бізнес-рішень.
Оперативний
Оперативна розвідка загроз аналізує минулі атаки і відповідає на всі істотні питання, такі як хто, як, що, коли. Вивчаючи минулі атаки, легше зрозуміти, як і коли можуть відбутися майбутні атаки.
Яку вигоду (переваги) можна отримати з аналізу загроз
Аналітика загроз складає велику цінність для безпеки компаній і організацій, великих і малих. Аналіз ризиків, запобігання шахрайства та інші методи забезпечення безпеки на високому рівні обумовлені аналізом загроз. Що ви думаєте про це? Якщо у вас є якісь пропозиції, коментарі приєднуйтесь до нашої сторінки в Facebook – ми завжди раді новому спілкуванню. Ваш Datami.ua.