Що робити якщо зламали сайт?
Зламали сайт? Інструкція «що робити». Зломи сайтів є досить поширеною проблемою, з якою стикаються багато творців веб-ресурсів. Зламують їх різні користувачі і з різних причин, серед яких: хто може зламати Ваш сайт?
- школярі, які вивчають програмування, досить часто зламують сайти з метою самоствердження, щоб переконатися в своїх хакерських здібностях і можливостях, а також перевірити роботу щойно купленого програмного забезпечення для хакерів;
- конкуренти часто зламують популярні і прибуткові ресурси, бажаючи дізнатися секрети успішності, отримати місце в ТОПі, отримати чужий трафік на свій сайт або просто вкрасти дані;
- зловмисники (кіберзлочинці – кіберзлочинність). Робиться це для завантаження шкідливих програм, які потім перевантажуються на комп’ютери користувачів сайту. Ще однією причиною зламу є бажання змінити вміст контенту сайту, наприклад, шляхом вставки посилань.
Якщо з’ясувалося, що сайт був зламаний, власнику (власнику бізнесу) необхідно терміново вжити заходів з метою захисту інформації та забезпечення безпеки користувачів ресурсу. Якщо атака хакерів була успішною, її результатом може бути не тільки отримання шкідливого коду, але і втрата бази даних користувачів з паролями і контактною інформацією. Розмістивши величезну кількість спаму на ресурсі, зловмисники отримують доступ до поштових скриньок відвідувачів і паролів до соцмереж, що дуже сильно впливає на репутацію компанії. Ви також можете відразу звернутися до нашого фахівця і замовити послугу по лікуванню і відновленню сайту і все інформації.
Що робити, якщо сайт зламали? Чек-лист або покрокова інструкція:
Оптимальний і найефективніший варіант вирішення проблеми – звернення до фахівців, які на основі аналізу злому сайту визначать код вразливості і максимально швидко відкриють (повернуть, вилікують) ресурс. Якщо до кваліфікованого фахівця звернутися немає можливості, то необхідно:
- перевірити комп’ютер на наявність шкідливих програм, зокрема «Трояна» (можна навіть звичайною антивірусною програмою (бажано платний);
- зв’язатися з хостинг-провайдером і заявити про злом сайту. Техпідтримка хостингу порекомендує , що робити і вивантажить журнал сервера, за яким можна буде визначити час злому, можливе джерело або навіть заражений файл або папку.
- зафіксувати час і дату злому, збої, що з’явилися в результаті злому (заміна головної сторінки, контенту, спам і т.д .);
- постаратися відновити пароль або доступ до ресурсу, використовуючи резервні копії сайту.
- після отримання доступу до проекту необхідно змінити пароль;
- змінити всі паролі, включаючи паролі до ФТП (ftp-протокол);
- попередити користувачів про злом сайту і порекомендувати змінити паролі;
- терміново зробити бекап розташованих на сервері файлів;
- зробити апдейт CMS (система управління сайтом) сайту до самої нової версії.
Запобігти злому простіше, ніж усувати його наслідки, тому до питань безпеки сайту слід ставитися серйозно. На всі ці моменти потрібно звернути пильну увагу, щоб отримати повноцінний захист. Нещодавно ми публікували інформацію про те, як 17-ти річний підліток з Чернівців продавав особисті дані декількох мільйонів користувачів, вкрадених з зарубіжних інтернет-магазинів.
Ваш Datami.